یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/12/04
۵۰۸ اثر به سومین جشنواره ملی مد و لباس در استان گلستان ارسال شد
مدیرکل ارشاد استان گلستان گفت: ۵۰۸ اثر به جشنواره مد و لباس ارسال شده که این تعداد آثار در کشور به نوعی یک رکورد محسوب می‎شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام علی‎اصغر فضیلت ظهر امروز در آیین اختتامیه سومین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه مائده گرگان اظهار داشت: سومین جشنواره مد و لباس و چهل و هفتمین نمایشگاه مد و لباس را در استان گلستان برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه 508 اثر به دبیرخانه جشنواره مد و لباس رسیده است، افزود: این میزان آثار با توجه به اینکه این جشنواره تخصصی است که هر فردی نمی‎تواند در آن شرکت کند در کشور قابل توجه است.

 مدیرکل ارشاد استان گلستان یادآور شد: نسبت به دوره‎های گذشته آثار بیشتری به این جشنواره رسیده و این موضوع سبب شده که استان گلستان در برگزاری این جشنواره نسبت به استان‎های دیگر متمایز شود.

فضیلت با بیان اینکه هر یک از آثار با مهارت و شرایط خاصی به این جشنواره ارسال شده، گفت: این تعداد آثار رسیده به این جشنواره را به فال نیک می‎گیریم و قطعا این جشنواره به جریان‎سازی مد و لباس در استان کمک می‎کند.

وی یادآور شد: طرح‎ها در 3 قالب اجتماعی، مجلسی و پوشش سر به این جشنواره رسیده و بخشی علمی نیز در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

مدیرکل ارشاد استان گلستان اظهار داشت: به صورت کلی کار در حوزه هنر فرصت‌ساز است و تهدید محسوب نمی‎شود اما باید به شرطی که از این فرصت به درستی استفاده شود توجه کنیم.

فضیلت اظهار کرد: استعدادهای‎های جسمی و علمی توانمندی ها یک فرصت در جامعه بشمار می‎رود و می‎توان از این توانمندی‎ها در حیطه فرصت اجتماعی بهره جست.

وی افزود: انسان در راستای زیست خود دست به انتخاب می‎زند و در حوزه لباس هم به این گونه است.

مدیرکل ارشاد استان گلستان تصریح کرد: هدف از این جشنواره این است که گفتمان‌سازی را در جشنواره مد و لباس رقم بزنیم که خودمان انتخاب کنیم نه اینکه از بیرون به ما دیکته کنند.

فضلیت با بیان اینکه باید ما خود قدرت انتخاب رنگ و لباس را داشته باشیم، افزود: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد از ظرفیت‎های هنری، فکری و اندیشه در حوزه مد و لباس هر سال نسبت به سال قبلی بهره‎مندی بیشتری داشته باشیم.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0