یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/12/09
آغاز رقابت زنده طراحان در بخش عفاف و حجاب
مسابقه طراحی زنده بخش عفاف و حجاب صبح امروز دوشنبه به صورت زنده در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در اِین مسابقه نمایندگانی از استان های تهران،البرز، بوشهر، کرمانشاه ایلام و هرمزگان حضور داشتند طراحان در بخش های مختلف پوشش اسلامی به رقابت پرداختند.
این بخش ها شامل ست حجاب، چادر ،سرپوش و یقه می شد. با توجه به اهمیت جشنواره در القای فرهنگ اصیل ایرانی شرکت کنندگان ملزم به استفاده از پارچه های ایرانی بودند.
داوری مسابقات امروز بعد از ظهر صورت خواهد گرفت و جوایز نفیسی به نفرات برتر اهدا خواهد شد.

**مدیر موسسه مدآرت فرانسه : جشنواره فجر، تبلور مد و لباس ایران است
شهلا یاری بخت، مدیر دانشگاه مد آرت فرانسه در ایران در گفت: آثاری که در این جشنواره نمایش داده شده، نماینده بازار و جامعه ایرانی است و ایمان دارم که باز هم می توانیم رو به جلو حرکت کنیم.
یاری بخت در ادامه بحث رقابت طراحان را بیان کرد و ادامه داد: رقابت یک طراح بیشتر با خودش است.
وی گفت: مساله مد و لباس در زمینه های دیگر هم می تواند جریان ساز باشد. وقتی که ظریف وزیرخارجه در جریان گفت و گوهای برجام به پاریس رفت روزنامه نگاران فرانسوی در مورد مد و لباس صحبت می کردند. یعنی این مساله بسیار حساس است و حتی مشکلات دیگر می تواند از این طریق بیان شود.
او اذعان دارد که این نمایشگاهی که برگزار شده می تواند یک جریان سازی برای اشتراک گذاری ایده ها باشد.
مدیر مدآرت در ایران به لزوم بهبود شرایط نمایشگاه تاکید کرد و افزود: باید فرصت دایر کردن یک نمایشگاه بین المللی مشابه آن هایی که در رده نخست جهان است، در ایران فراهم شود این راهی است تا به هنرمندان کشورهای دیگر نشان داده شود که چقدرنسبت به سال‌های گذشته پیشرفت داشته‌ایم.

**حلقه مفقوده حوزه مد و لباس برندسازی است
علی فرهی، مدیر عامل و مالک برند یک فرش تولید داخل در حاشیه بازدید از ششمین جشنواره مد و لباس فجر در تالار وحدت تهران، ضمن ابراز خرسندی از تنوع آثار در جشنواره خواستار توجه بیشتر تولیدکنندگان به بحث برند سازی شد.
به گزارش ستاد خبری ششمین جشنواره مد و لباس فجر، وی گفت: با وجود افزایش کیفیت در آثار اما خروجی در نهایت از نیاز جامعه فاصله دارد.
وی ادامه داد: تولیدکننده ها در بسیاری از موارد می توانند خود نیاز و سلیقه جامعه را خلق کنند و عرضه کالا را بر اساس ذائیقه روند تولید ایجاد کنند.
عضو هیات مدیره انجمن نساجی و پوشاک ایران افزود: مساله مغفول در این حوزه برند سازی است، چون مخاطب تا زمانی که برند را نشناسد، نمی تواند اقدام به خرید محصول کند.
ششمین جشنواره مد و لباس فجر دهم اسفند در تالار وحدت تهران به کار خود پایان می دهد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0