یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1395/12/10
جامعه دانشگاهی، مد و لباس شایسته ایران اسلامی را پیشنهاد کند
قبادی در مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی جشنواره مد و لباس فجر گغت: بهتر است جامعه دانشگاهی، مد و لباس شایسته ایران اسلامی را پیشنهاد کند.

اختتامیه بخش علمی دانشگاهی، فرهنگی هنری و انجمن‌ها و موسسات هنری ششمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، دوشنبه ۹ اسفند با حضور جمعی از مسئولان، فعالان حوزه دانشگاهی و طراحان و تولیدکنندگان در سالن اجتماعات برج آزادی برگزار شد.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در این مراسم با اشاره به لزوم ایجاد جزیان‌سازی‌های عظیم در حوزه مد و لباس از بستر جشنواره فجر بیان کرد: بسیاری از فعالیت‌های انجام شده در داخل و خارج از کشور از مسیر این جشنواره بوده است و امروز عشق و علاقه دلیل اصلی ورود دانشجویان به این حوزه مهم است.

قبادی ادامه داد: امروز در بحث دانشگاهی و موسسات آموزشی باید قدر تلاش‌ها را بدانیم، حضور اساتید را مغتنم بشماریم و برای فعالیت موسسات آموزشی و دانشجویان این عرصه احترام قائل شویم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ادامه بر لزوم نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها در میان آحاد جامعه برای رسیدن به الگوهای اسلامی و ایرانی تأکید و تصریح کرد: جامعه دانشگاهی، باید مدولباس شایسته ایران اسلامی را پیشنهاد کند و زمینه رسیدن به توافقات فرهنگی در جامعه را در عرصه مد و لباس فراهم سازند.

قبادی گفت: امروز برای جامعه دانشگاهی و موسسات آموزشی، احساس امنیت داشتن در کار از اصل امنیت مهم تر است و اقدامات دانشگاهیان برای حضور مؤثر باید مورد تحمیل در اجتماع قرار گیرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به نقش پر رنگ اساتید دانشگاهی در ایجاد ارتباط میان دانشجویان و بخش تولید و توزیع اظهار داشت: در سال جاری، تلاش همکاران دانشگاهی برای ایجاد این ارتباط ستودنی بوده است اما هنوز هم نقاط ضعف بسیاری در این بخش وجود داشته و اگر امروز زمینه انسجام در این بحث فراهم نشود معلوم نیست که بعدها چگونه ایده‌ها و خلاقیت‌های نظام آموزشی حوزه مد و لباس به منصه ظهور رسد.

او تأکید کرد: سهم موسسات آموزشی در جریان سازی حوزه مد و لباس بسیار مؤثر است و دراینجا لازم است از تلاش مجموعه سازمان فنی و حرفه‌ای و مسئولان برج آزادی برای حمایت از این بخش جشنواره تقدیر کنیم.

دانشگاه‌ها به نیازسنجی در حوزه مد و لباس جامعه پاسخ دادند

در ادامه این مراسم، انسیه زاهدی دبیر بخش علمی و دانشگاهی ششمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: هدف غایی این جشنواره، دستیابی به یک مکتب و مدل ایرانی است که البته هر مدل باید زیرساخت های ارزشی، دینی و مبانی علمی و فرهنگی را در برگیرد.

زاهدی افزود: ما برای بومی سازی مدل های ایرانی در نظام آموزشی حوزه مد ولباس، نیاز به فعالیت عملی داریم و در این راستا از همراهی عارضه‌یابان در حوزه اقتصادی پوشاک یاری می‌طلبیم.

انسیه زاهدی، دبیر بخش علمی و دانشگاهی ششمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس با اشاره به دریافت مقالات و پایان نامه های کاربردی در این دوره از جشنواره اظهار داشت: در این دوره ۶۰ مقاله ارزنده، ۵۰ پیان نامه در دوره کارشناسی و ۴۰ پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مورد بازبینی و داوری قرار گرفتند و امروز خرسندیم که دانشگاه‌ها به نیازسنجی در حوزه مد و لباس جامعه در این بخش پاسخ جدی داده‌اند.

فعالیت ۴۰۰ موسسه هنری مد ولباس در قالب ساختار حقوقی

در ادامه این مراسم، مهدی محمودی دبیر بخش فرهنگی هنری و موسسات آموزشی جشنواره در سخنانی، موسسات آموزشی مد و لباس را بازوی اجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برشمرد و گفت: انجمن‌ها و مووسسات حوزه مد لباس، بر مبنای استفاده از نقاط مشترک میان سایر بخش‌ها با عرصه مد و لباس و دستیابی به ارزش افزوده و ثروت آفرینی شکل گرفته است.

او افزود: خوشخبتانه طی سال‌های اخیر و فعالیت این بخش در کارگروه، ۴۰۰ موسسه به شکل دائم و موقت مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند و از ساختار حقیقی به حقوقی تبدیل شده‌اند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0