یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1395/12/11
شهین دخت ملاوردی: ویژگی ممتاز جشنواره مدولباس فجر، کیفیت بالای آثار است
معاون رئیس جمهور در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه مد و لباس فجر گفت: جشنواره ششم مد و لباس فجر، عملکرد خوبی داشته و در برآورده کردن طرح‌ها با سلیقه‌های مختلف و متنوع و حفظ اصل پوشیدگی بسیار موفق بوده است.

شهین دخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و بانواندر حاشیه بازدید از ششمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: جشنواره ششم مد و لباس، عملکرد خوبی داشته و در برآورده کردن طرح ها  با سلیقه‌های مختلف و متنوع و حفظ اصل پوشیدگی بسیار مو فق بوده است.  ویژگی ممتاز این نمایشگاه  تلفیق عناصر سنتی با مدرن است که باعث زیبایی لباس های ارائه شده در جشنواره  شده است.

او سپس به لزوم برگزاری جشنواره های متنوع مشابه اشاره کرد و اظهار داشت: جشنواره ها با تنوع و تقارنی که با هم پیدا می کنند و بده بستانی که صورت می گیرد، می توانند بسیار تاثیر گذار باشد و باعث تکمیل صنعت لباس و مد در کشور شوند.

ملاوردی تولید ملی را مهم برشمرد و گفت: ما از ورود دانش فنی در این زمینه استقبال می کنیم و سعی می کنیم یک بازی برد – برد داشته باشیم . به نحوی که از ورود دانش مد و لباس به کشور خودمان استقبال می کنیم. سرمایه گذاری خارجی  را قبول می کنیم، در حالی که اهمیت اساسی را به تولید ملی خودمان می دهیم.

او  در انتهای سخنانش با انتقاد از ورود کالاهای قاچاق به کشور، ادامه داد: علت و عوامل ورود قاچاق پوشاک باید مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد و شناسایی شود. ورود قاچاق پوشاک نمی‌تواند تک عاملی باشد و بی شک عوامل متعددی بر آن دخیل هستند. در بازارهای استان آذربایجان به ندرت پوشاک ایرانی را می بینیم. نبود تنوع در رنگ ها و مدل های ارائه شده نیز می تواند یکی از عوامل کاهش بازار داخلی پوشاک باشد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0