شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1395/12/14
فردا افتتاح نمایشگاه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان مرکزی
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از افتتاح نمایشگاه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی فردا ١٥ اسفندماه ٩٥ در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی«محسن شریفی» با اعلام این خبر گفت:اختتامیه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی و تجلیل از نفرات برتر این جشنواره ٢٣ اسفندماه جاری در اراک برگزار می شود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان داشت:این جشنواره نقش موثری در صیانت از فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی دارد و سبب هویت بخشی به سلیقه و ذوق طراحان ایرانی می شود.

شریفی با اشاره به اینکه لباس پرچم وجودی و نماد فرهنگ و باورهای یک ملت است، ادامه داد: با لباسمان باورها و ارزش‌هایمان را به نمایش می گذاریم و به همان اندازه که لباسمان با ارزش‌های جامعه هماهنگ است به همان اندازه از پشتیبانی اجتماعی و فرهنگی برخورداریم.

وی با بیان اینکه بسیاری از اختلالات شخصیتی و اجتماعی ما با پوشش لباس مشخص می شود، تصریح کرد: ارتباط بین شخصیت، پوشش و لباس غیر قابل انکار است و نحوه لباس پوشیدن در وهله اول انسان را معرفی می کند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بحث اقتصاد مقاومتی در حوزه مدولباس رااز فاکتورهای بسیار مهم وتأثیرگذار برشمرد وتصریح کرد:مقاوم ¬سازی همه امور به ویژه مد و لباس با شرط داخلی بودن و پویایی آن به طوری که از مناسبات به روشی استفاده شود که وابستگی¬‌های تهدید آمیز کاهش یابد،ثمرات مفیدی در راستای توسعه اقتصاد کشور در پی خواهد داشت.

شریفی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار هنرمندان ١٠اسفند ماه جاری پایان یافت گفت: ١٢٧ طرح از ٢٥ هنرمند از شهرستانهای اراک،ساوه،خمین،شازند،آشتیان واستان قم  به دبیرخانه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی- ایرانی استان مرکزی ارسال شده که از این تعداد ١٣چادر مجلسی،٤چادر اجتماع،٤٨مانتو اجتماع،و٦٢مانتو مجلسی مورد ارزیابی قرار گرفت.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد:در همین راستا ٢ کارگاه آموزشی از سوی این اداره کل با همکاری دانشکده های فنی وحرفه ای استان  برگزار می شود.

شریفی با اشاره  به اینکه  به کلیه هنرمندانی که آثارشان به مرحله نهایی راه یابد گواهینامه شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت، بیان کرد:نمایشگاهی از طرح های راه یافته به بخش پایانی جشنواره فردا ١٥ اسفندماه جاری ساعت ١٠:٣٠ در محل نگار خانه  فرهنگسرای آیینه افتتاح خواهد شد.

بنابراین گزارش،اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره ٢٣ اسفند ماه سالجاری ساعت ١٠صبح برگزار خواهد شد. 


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0