یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1395/12/14
ارسال ١٢٧ اثر به سیزدهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی
بیش از ١٢٧ اثر به سی ونهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی خ ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،با اعلام فراخوان ارسال اثر به جشنواره کشوری مد و لباس، ١٢٧ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ٦٧ اثر انتخاب و به مرحله بعدی راه یافتند.

از ٦٧اثر راه یافته به مرحله نهایی داوری، ٤ اثر انتخاب و در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی خواهند شد.

جشنواره مد و لباس اسلامی- ایرانی از ١٥ تا ١٩ اسفند ماه به مدت پنج روز در بخش‌های مسابقه، نمایشگاه، طراحی لباس روی کاغذ، برند و فروش، علمی دانشگاهی، کارگاه‌های آموزشی، اصناف، موسسات و آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود.

ایجاد فضای مناسب برای معرفی برند، ارائه نمونه طرح‌های جدید متناسب با شاخص‌ها و استانداردهای اسلامی ایرانی، ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک، زمینه‌سازی برای کشف و ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو مرتبط با پوشاک اسلامی- ایرانی، ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس کشور و استان، زمینه‌سازی برای آگاهی ‌بخشی آحاد جامعه با انواع مدهای اسلامی- ایرانی، ترویج طرح‌های ملی مناسب با سلیقه‌ها و در خور شان والای ملت ایران و بر اساس سبک زندگی اسلامی و تقدیر از طراحان و تلاشگران توسعه پوشاک اسلامی- ایرانی از مهم‌ترین اهداف برپایی این جشنواره به شمار می‌رود.

این جشنواره در بخش مسابقه در دو بخش طراحی لباس بانوان شامل چادر، مانتو، پوشش سر و طراحی لباس کودکان شامل پیراهن و بلوز، شلوار دخترانه و پسرانه برگزار می‌شود.

برگزاری ٣ کارگاه آموزشی ویژه مد لباس با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به صورت رایگان و با حضور اساتید برجسته استانی، برگزاری نشست تخصصی با حضور کارشناسان بنیاد ملی مد لباس با محوریت نحوه دریافت شناسه شیما و حق مالکیت معنوی و معرفی پایان‌نامه و کتب تالیف شده در حوزه حجاب و عفاف، برپایی نمایشگاه آثار برگزیده،برگزاری کارگاه چاپ باتیک توسط هنرمندان طراح استان و... را از بخش‌های جنبی این نمایشگاه است.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0