یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1395/12/21
دولت و مجلس، عزم مشترکی در رشد حوزه مد و لباس دارند
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: هم در دولت و هم در مجلس شورای اسلامی بر رشد و پیشرفت حوزه پوشاک، عزم مشترکی وجود دارد.

حمید قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر به دستاوردهای ششمین جشنواره مد و لباس فجر اشاره و بیان کرد: این دوره از جشنواره مد و لباس فجر، دستاوردهای بزرگی داشت که یکی از آنها حضور حداکثری نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون های مختلف بود تا نشان دهد دیگر این حوزه، چندان هم غریب و دورافتاده نیست. تقریبا در این دوره هر روز شاهد حضور یک یا چند نماینده مجلس شورای اسلامی بودیم که در بازدید از جشنواره و مراسم های مختلف این رویداد، بر حمایت های خود از فعالیت های انجام شده تاکید می کردند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عزم مشترک دولت و مجلس در توجه به حوزه پوشاک را یکی دیگر از نقاط قوت دانست و افزود: هم در دولت و هم در مجلس شورای اسلامی بر رشد و پیشرفت حوزه مد و لباس کشور، اراده و عزم مشترکی وجود دارد و این مساله می تواند نویدبخش این باشد که آثار ارائه شده در جشنواره مد و لباس فجر به تولید انبوه برسد و زمینه های ارائه گسترده آن در سطح جامعه فراهم شود.

به گفته قبادی، همین که دیگر مد و لباس یک مفهوم انتزاعی و لوکس در ذهن شهروندان، مسئولان و مقامات کشوری نیست، خود دستاوردی بزرگ و نشان دهنده تلاش های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در چند سال اخیر است. ضمن این که رضایت نسبی فعالان مد و لباس هم اتفاق مهمی است که در این سال ها رخ داده و نمی توان بی تفاوت از کنار آن گذشت.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور به ویژگی های دیگر ششمین جشنواره اشاره و بیان کرد: هموار سازی مشارکت نهادهای غیر دولتی در تصمیم گیری ها و کمک به اجرای سیاست های اتخاذ شده در جهت رونق مضاعف هنر صنعت مد و لباس اسلامی و ایرانی در تهران و استان ها از دستاوردهای فعالیت های اخیر است. برای مثال ما در این دوره، با همکاری کارگروه کشوری اتحادیه های پوشاک  توانستیم در ۱۰ استان کشور به ارائه آثار کاربردی و  مورد تایید کارگروه مد و لباس بپردازیم. از سوی دیگر ارتباط همکاری کارگروه با انجمن های تخصصی پوشاک موجب شد تا بسیاری از برنامه های پیش روی این حوزه با مشارکت و همیاری بخش خصوصی انجام شود.

قبادی با اشاره به حضور حداکثری بخش دانشگاهی و علمی حوزه مد و لباس در ششمین جشنواره گفت:ما در این دوره ازظرفیت گسترده دانشگاهیان برای حضور درعرصه های متفاوت حوزه مد و لباس  بهره بیشتری بردیم تا هم محتواسازی کنیم و هم زمینه مطلوبی را برای ارتباط میان دانشگاهیان و تولیدکنندگان مد و لباس کشور فراهم آوریم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، پایان جشنواره ششم را آغاز تازه ای برای فعالیت در این حوزه دانست و افزود:این پایان، شروع جدیدی است که دامنه فعالیت ها گسترش یابد و سازمان ها و نهادهای مختلف، فعال تر از گذشته پای کار باشند تا هنرمندان و دست اندر کارن این حوزه آینده درخشان تری در پیش روی خود ببیند.  

 قبادی به نقش رسانه ها و همچنین حمایت های دولتی اشاره و بیان کرد: جامعه مد و لباس کشور در انتظار مشارکت بیشتر حمایتی مجلس شورای اسلامی، مسئولان فرهنگی و نیز رسانه هاست تا بتواند از مفاهیم و محتوای تولید شده در این جشنواره استفاده کاربردی کند.  


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0