شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1396/03/07
تعویض چادر نو با کهنه در نمایشگاه قرآن/۱۸۰غرفه میزبان مخاطبان است
همزمان با فعالیت ۱۸۰ غرفه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن چادر نماز و چادر مشکی کهنه و نو تعویض می‌شود.همزمان با فعالیت ۱۸۰ غرفه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن چادر نماز و چادر مشکی کهنه و نو تعویض می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر زیلایی؛ مدیر امور استانهای کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و معاون بخش عفاف و حجاب بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با تشریح فعالیت‌های این کارگروه گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور که یکی از زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است جهت توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و با معرفی آثار مناسب در این حوزه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شرکت کرده است.

او با اشاره به مهمترین فعالیت ها و برنامه های اجرایی کمیته عفاف و حجاب در نمایشگاه قران گفت: مقدمات کار انجام شده است و با دو بخش محتوایی و اجرایی میزبان بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن هستیم.

به گفته زیلایی، بخش محتوایی کمیته عفاف و حجاب در رواق غربی مصلای حضرت امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد و شامل بخشهایی مانند تعویض چادر مشکی آماده( دوخته و قواره) با چادر مشکی مستعمل و ارتقاء کیفیت چادرهای نماز مساجد، تکایا، حسینیه ها و... با چادرهای مستعمل است.

او در توضیح این بخش اضافه کرد: سه نشان تجاری تولید کننده چادر، خوشه تولیدی تشکیل داده اند و محصولی تحت عنوان طرح فردوس ارائه می دهند. در این طرح این امکان ایجاد می شود تا مراجعه کنندگان با تحویل چادر مشکلی کهنه خود و پرداخت مبلغ ۴۹ هزار تومان، چادر مشکی نو تحویل بگیرند. درحالی که قیمت چادر مشکی آماده در بازار حدود ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است.

به گفته معاون بخش عفاف و حجاب بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، طرح تعویض چادر درخصوص چادر نماز هم اجرا می شود. دراین بخش مخاطبانی که چادر نمازهای با پارچه های ایرانی دارند و مستعمل شده اند با پرداخت ۱۲۵۰۰ تومان می توانند چادر نماز و مقنعه نو دریافت کنند.

سرای حجاب، من حجاب را دوست دارم،   نشست های تخصصی، کارگاه های اموزشی و نمایش و گالری عرضه آثار برگزیده غرفه ها و طراحان، کارگاه دوخت چادر رایگان، مهدکودک ویژه عفاف و حجاب از دیگر برنامه های این بخش است که زیلایی به آن اشاره کرد.

سلسله نشست های هم اندیشی با موضوع عفاف و حجاب با حضور موسسات فرهنگی عفاف و حجاب انجام می شود در این بخش که بیش از ۲۰موسسه بخش خصوصی و نمایندگان دستگاه های فعال در حوزه عفاف وحجاب حضور دارند.

به گفته زیلایی، شبستان اصلی نزدیک صحن یاس، بخش فروش محصولات عفاف و حجاب فعال است و مخاطبان می توانند برای خرید و بازدید از اثار به نمایش درامده به این بخش مراجعه کنند. در این بخش حدود ۱۸۰ غرفه میزبان مخاطبان است.

در این بخش فروشندگان و تولید کنندگان چادر لبنانی و عربی و...، فروشندگان چادر مشکی، لباس جشن تکلیف، فروشندگان ملزومات عفاف حجاب (ساق دست، گیره روسری و...) فروشندگان و فعالان در حوزه پوشش سر و... مانتوی اجتماع نوجوانان و بزرگسالان، پوشش آقایان و پیراهن مردانه و بالاپوش و.. با طراحی و خلاقیت به نمایش درآمده است.  

در این بخش، کمیسیون نظارت بر قیمت گذاری متشکل از کارشناسان اتحادیه های تخصصی و انجمن ها و تشکل ها بر نرخ ها نظارت دارند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی»  ٨ تا ٢٦ خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن است.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0