شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1396/04/18
چهارمین جشنواره استانی مد و لباس اسلامی ایرانی دایر شد
چهارمین جشنواره استانی و پنجاهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در فرهنگسرای آینه اراک دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،چهارمین جشنواره استانی و پنجاهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی با حضور عضو کمیته علمی کمیسیون حقوق بشر اسلامی و دبیرکمیته علمی کمیسیوم حقوق بشر  اسلامی و هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، جانشین قائم مقام وزیرکشور در ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در فرهنگسرای آیینه اراک دایر شد.

 با اعلام فراخوان ارسال اثر به جشنواره کشوری مد و لباس، ١٣٥ اثر از  از استان های مرکزی، قم، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان  به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ٤٠ اثر انتخاب و به مرحله بعدی راه یافتند و از ٤٠  اثر راه یافته به مرحله نهایی داوری، ١٢ اثر انتخاب و در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی می شوند.

 برگزاری ٣کارگاه آموزشی ویژه مد لباس، برگزاری نشست تخصصی با حضور کارشناسان بنیاد ملی مد لباس، معرفی پایان‌نامه و کتب تالیف شده در حوزه حجاب و عفاف، برپایی نمایشگاه آثار برگزیده، برگزاری گارگاه آموزشی چاپ باتیک و ... از بخش‌های جنبی این نمایشگاه است.

 جشنواره مد و لباس اسلامی- ایرانی از ١٧ تا ٢١ تیرماه  ماه به مدت پنج روز در بخش‌های مسابقه، نمایشگاه، طراحی لباس روی کاغذ، برند و فروش، علمی دانشگاهی، کارگاه‌های آموزشی، اصناف، موسسات و آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود.

 ایجاد فضای مناسب برای معرفی برند، ارائه نمونه طرح‌های جدید متناسب با شاخص‌ها و استانداردهای اسلامی ایرانی، ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک، زمینه‌سازی برای کشف و ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو مرتبط با پوشاک اسلامی- ایرانی، ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس کشور و استان، زمینه‌سازی برای آگاهی ‌بخشی آحاد جامعه با انواع مدهای اسلامی- ایرانی، ترویج طرح‌های ملی مناسب با سلیقه‌ها و در خور شان والای ملت ایران و بر اساس سبک زندگی اسلامی و تقدیر از طراحان و تلاشگران توسعه پوشاک اسلامی- ایرانی از مهم‌ترین اهداف برپایی این جشنواره به شمار می‌رود.

 این جشنواره در بخش مسابقه در دو بخش چادر اجتماع و طراحی پاررچه و پارچه سازی برگزار می‌شود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0