یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1396/04/23
دبیر کارگروه مد و لباس: طراحی لباس کودک و نوجوان نیازمند ارتقا است
با توجه به اینکه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور پیشرفت های چشمگیری داشته اما در زمینه طراحی لباس کودک و نوجوان نیازمند به ارتقا هستیم.

حمید قبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت:‌ با توجه به رشد فعالیت های جشنواره ای که سال های گذشته در کارگروه مد و لباس صورت گرفته و رویدادها به صورت تخصصی دنبال می شود موضوع طراحی لباس کودک و نوجوان نیز سال گذشته به بلوغ و ظرفیت قابل توجه رسیده و قابلیت آن را دارد تا از یک جشنواره و نمایشگاه مستقل برخوردار باشد.
قبادی تصریح کرد: در روزهای اولیه فعالیت های کارگروه مد و لباس تعداد آثار رسیده به جشنواره فجر در بخش کودک نوجوان محدود بود و وقتی تفکیک سنی و جنسیتی صورت می گرفت آن را به حداقل ممکن می رساند حتی ممکن بود در بعضی گروه ها یک اثر نیز نداشته باشیم .
وی ادامه داد: اما در دو سال گذشته مشاهده کردیم با توجه به اقبال عمومی طراحی مد و لباس ایرانی اسلامی در کشور تعداد زیادی از طراحان و خالقان آثارسمت و سوی خود را به طراحی لباس کودک و نوجوان سوق داده اند و طبیعی است که وقتی یک ماهیت مستقل و متمرکز دیده شود طبعا بازخورد و تاثیر بیشتری خواهد داشت.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به اینکه فراخوان جشنواره طراحی لباس کودک و نوجوان به زودی منتشر می شود گفت: این جشنواره به صورت مستقل پیش بینی می شود و به زودی فراخوان آن منتشرخواهد شد که گروه های مختلف سنی وجنسیتی را مورد توجه قرارداده است.
قبادی افزود: هدف این است که گروه ها یا تولید کنندگان مختلف نیازشان را تامین کنند و مسیر تولید انبوه آثار در کشور فراهم شود.
وی گفت: در حوزه طراحی ، لباس کودک نیازمند به ارتقا است واین جشنواره کمک می کند سمت و سوی تولید لباس کودک و نوجوان به سمت طراحی ایرانی ، ایده و فکر فرهنگی و هنری ایرانی سوق پیدا کند .
قبادی خاطر نشان کرد: در اجرای این جشنواره از نهادهای غیر دولتی، کارشناسان و پیشکسوتان این حوزه دعوت شده تا در برنامه ریزی اولیه تلاش کرده اند فراخوان جامعی تهیه شود تا به نوعی این برنامه ها و اهدافی که پیش بینی شده پاسخ داده شوند.
تاکنون 6 دوره جشنواره و نمایشگاه مد و لباس اسلامی در تهران برگزار شده و امسال نیز مطابق سال های قبل در بهمن ماه برپا خواهد شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0