یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1396/04/23
داداندیش: روانشناسان به کمک فعالان حوزه عفاف و حجاب آیند/ علاسوند: خانواده‌ ها مرجعیت خود را در تعیین حجاب دختران از دست داده‌اند
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان در مراسم تجلیل از فعالان حوزه حجاب و عفاف گفت: بازار ۸۰ میلیونی ایران هم در حوزه بانوان و هم آقایان نیاز به ابتکارات و خلاقیت‌های طراحان در حوزه عفاف و حجاب دارد.

داداندیش، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان در مراسم تجلیل از فعالان حوزه حجاب و عفاف گفت: بازار 80 میلیونی ایران هم در حوزه بانوان و هم آقایان نیاز به ابتکارات و خلاقیت های طراحان در حوزه عفاف و حجاب دارد.

او ادامه داد: بازاریاب، متخصص آی تی و حتی روانشناسان برای عینی سازی فعالیت های انجام شده در این زمینه باید وارد میدان شده و برای اصلاح پوشش های سطح شهر لازم است به سراغ دانشگاه ها رویم.

داداندیش به اعمال برخی تحریم ها در کشورهایی همچون روسیه اشاره و بیان کرد: امروز کشوری همچون روسیه با جمعیت 24میلیونی مسلمان خود می تواند فرصتی مناسب برای طراحان و تولیدکنندگان پوشش های اسلامی باشند.

او تأکید کرد: طراحان این توانایی را دارند که ذائقه جدیدی در امر پوشش مردم به وجود آورند و همچون سینمای موفق ایران بر مبانی دینی، فرهنگی و تاریخی بیش از گذشته تکیه کنند.

علاسوند، کارشناس حوزه زن و خانواده نیز در سخنانی با تأکید بر لزوم توجه به معضل بدحجابی از سوی تمامی نهادها و متولیان بیان کرد: باید بخش هایی در زمینه هنجارفرستی کار کنند چرا که بسیاری از زحمات و اقدامات انجام گرفته نمونه عینی و بیرونی چندانی نداشته و لازم است ناظرانی نتیجه تغییرات را بررسی کنند.

او افزود: متأسفانه تحقیقات نشان میدهد که بسیاری از خانواده ها در ایران مرجعیت خود را در تعیین حجاب دختران از دست داده اند و عوامل بسیاری در این امر تأثیر داشته اند.

علاسوند با اشاره به تأثیر مؤلفه هایی همچون بدن، مشکلات زناشویی و بی هویتی و در نتیجه به وجود آمدن پدیده بدحجابی اظهار داشت: حجاب رفتار بیرونی یک گفتمان بزرگ است و باید بدانیم اگر کسی به این گفتمان تعلق خاطر نداشته باشد نمی تواند حجاب را انتخاب کند.

این کارشناس حوزه زن و خانواده در خاتمه به نقش انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد و گفت: اولین تلنگرهای میل به پوشش در دوره های اول بلوغ زده می شود و اگر انجمن ها دوشادوش آموزش و پرورش به میدان بیایند نتایج بسیاری خوبی در زمینه ترئیج فرهنگ عفاف و حجاب به وجود می آید.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0