یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1396/05/16
نیک‌طبع: تشکیل کمیته تخصصی پوشاک مدارس یک ضرورت است
دبیر کمیته صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بر لزوم تشکیل کمیته تخصصی به منظور بهبود روند طراحی و تولید در زمینه پوشاک مدارس تأکید کرد.

حمیدرضا نیک‌طبع، دبیر کمیته صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره برپایی دومین دوره نمایشگاه پوشاک مدارس به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: کشور ما بالغ بر 20 میلیون دانش‌آموز در خود جای داده است که ساعت‌ها از عمر خود را صرف گذران وقت در مدارس می‌کنند و لباس، عنصر جدانشدنی از فعالیت روزمره آنها به شمار می‌رود.

او با اشاره به برخی توفیقات به دست آمده  پس از برپایی نخستین نمایشگاه پوشاک مدارس در سال گذشته اظهار داشت: البته جای تأسف است که درصد پایینی از مدیران مدارس برای برپایی هر چه پربارتر این رویداد ما را همراهی کردند، اما همان عده کمی که حضور به هم رساندند بر این امر اذعان داشتند که جامعه دانش آموز ایران، نیاز مبرم به ورود طراحی تخصصی در زمینه لباس فرم مدارس دارد.

دبیر کمیته صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ادامه به توانایی بخش صنعت در تأمین تمام مواد لازم برای تولید پوشاک مدارس با بالاترین کیفت اشاره و تصریح کرد: کمیته صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس این اطمینان را به همه مدیران می دهد که در صورت همراهی با این رویداد شاهد دستاوردهای قابل توجهی در لباس فرم مدارس باشند اما مشروط به اینکه مدیران در راستای تهیه این لباس به دنبال سودهای کلان نباشند.

نیک‌طبع بر لزوم تشکیل کمیته تخصصی به منظور بهبود روند طراحی و تولید در زمینه پوشاک مدارس تأکید کرد و گفت: این انصاف نیست که مدیران برای رسیدن به سودهای اقتصادی مورد نظر خود، لباس با طراحی و کیفیت نامناسب را به دانش آموزان خود تحمیل کنند و به نظر می رسد برای رفع مشکلات موجود، باید نمایندگانی از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، جامعه طراحان و تولیدکنندگان و وزارت آموزش و پرورش گرد هم آمده و برای بهبود شرایط چاره ای بیاندیشند.

دبیر کمیته صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در خاتمه تأکید کرد: این انتظار وجود دارد تا در ادامه برپایی نمایشگاه پوشاک مدارس و درصورت همکاری دوسویه میان جامعه طراجان و تولیدکنندگان و مدیران آموزش و پرورش، در آینده نزدیک شاهد تأسیس فروشگاه‌های معتبر فروش لباس فرم مدارس باشیم.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0