شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1396/05/17
یادداشت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به مناسبت روز خبرنگار
حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار نوشت، رسالت خبرنگار نیز مثل یک طراح لباس، به رخ کشیدن فرهنگ و هنر اصیل اسلامی ـ ایرانی است.

در متن این یاداشت که به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار منتشر شده آمده است:
" بسم الله الرحمن الرحیم
سپاس و حمد از آن خدایی است که به قلم و آنچه می نویسند، سوگند یاد کرد و اهمیت خردورزی و نوشتن را به آدمی خاطرنشان کرد. 
هفدهم مردادماه در تقویم رسمی کشور به نام روز خبرنگار مزین گردیده است. آنان که رسالتشان آگاهی بخشی است. آنان که پیغامبران علم و روشنی بخشان ظلمت جهل اند.
خبرنگار مسئول انتقال مفاهیم و اخباری است که در جهان امروز و در هزاران نقطه دنیا رخ می دهد. نقد، تحلیل، بررسی، مداقه، ظریف بینی، موشکافی، ریزبینی و اشراف او به موضوع آنگاه که با هوشمندی او عجین می شود، حاصلش بارقه ای از علم و آگاهی است که به مردم هدیه می کند. این رسالت آنقدر می تواند اثرگذار باشد که جامعه ای را به سوی امید رهنمون شود و دریچه ای به آینده ای سپید بگشاید.
اهمیت این شغل در هر دوره از تاریخ متفاوت از دوره قبل است و شاید بتوان گفت هیچ دو دوره ای از تاریخ را نمی توان یافت که خبرنگار کارش را یکسان و مشابه انجام داده باشد، چرا که جوهره این کار، پویایی و حرکت است و ماهیتاً با ایستایی متضاد.
یک خبرنگار از آن جهت که می تواند رخدادهای حوزه فرهنگ، تاریخ و هنر اسلامی و ایرانی را فراگیر و جهانی کند، با طراح لباس شباهت می یابد چرا که او هم با استفاده از عناصر بومی سعی در به رخ کشیدن فرهنگ و هنر اسلامی ـ ایرانی دارد.
بر خود فرض می دانم این روز را به تمامی خبرنگاران ایران اسلامی تبریک گفته و از خداوند برایشان آرزوی توفیق روزافزون داشته باشم."


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0