یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1396/05/26
لباس یک پدیده عادی پوشش نیست بلکه نشانگر فرهنگ و ارزش‌های یک ملت است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: لباس یک پدیده عادی پوشش نیست بلکه نشانگر فرهنگ و ارزش‌های یک ملت است، آرامش پوشش ظاهری نمایانگر آرامش درونی است. هر چه انسان بیشتر به عمق فرهنگ خود تعلق داشته باشد، می تواند نمایندگی فرهنگ و ارزش کشور خود را نیز بر عهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد محمدپور در مراسم اختتامیه سومین جشنواره مد و لباس در تبریز، با پاسداشت جایگاه هنرمندان در اشاعه فرهنگ ایرانی، اظهار کرد: از هنرمندان و طراحان با کفایتی که با ارائه طرح‌های خودشان در پدید آمدن اتفاقی چنین زیبا و احیای تفکر ایرانی مشارکت داشته‌اند، نهایت تشکر را دارم.

وی افزود: اکنون مفتخریم که همزمان با برگزاری پنجاه و چهارمین دوره  جشنواره مد و لباس کشوری، با همراهی هنرمندان چیره‌دست استان شاهد برگزاری سومین جشنواره مد و لباس در آذربایجان‌شرقی باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: در پیرامون این جشنواره با برگزاری نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی و عملی، هنرمندان توانستند هنر بی‌بدیل خود را به نمایش و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

محمدپور تاکید کرد: در فرهنگ ایرانی و اسلامی آراستگی ظاهر به همراه باطن طبق تاکید دین اسلام و ائمه اطهار همیشه مورد توجه بوده و این اتفاق موجب شده است تا ایرانیان در طول تاریخ زبان زد جهانیان باشند.

وی ادامه داد: در تمدن جهان بنا به اسناد تاریخی و مستندات محکم، ایران صاحب جایگاه ویژه و خاصی بوده است که به‌طور آشکار می‌توان اثر گذاری فرهنگ آراستگی ایرانیان را در نوع پوشش چینی و یونانی با لباس ایرانی ببینیم که چگونه با پوشش‌های ایرانی تفاخر می‌کردند.

محمدپور خاطرنشان کرد: هر زمانی که فرهنگ اصیل ما در مراحل بالای شکوفایی و پیشرفت بوده، دیگران با به تن کردن لباس ایرانی حس تفاخر خود را ارضا می‌کردند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد استان بر آن است تا با یاری گرفتن از هنر دست هنرمندان مبنی بر فرهنگ اصیل خود طرح‌های لباس و مد ارزنده‌ای را در محصولات پوشاکی عرضه کند.

مراسم اختتامیه سومین جشنواره استانی مد و لباس آذربایجان‌شرقی با حضور قبادی مشاور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور محمد محمد‌پور مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین جمعی از هنرمندان عرصه مد و لباس، برگزار شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0