یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1396/06/17
اعلام جزئیات برپایی دومین نمایشگاه لباس عاشورایی
مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از آغاز رسمی دومین نمایشگاه لباس عاشورایی در آستانه ایام ماه محرم خبر داد.

ابوالفضل علی‌پور، مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره جزئیات برپایی دومین نمایشگاه لباس عاشورایی به خبرنگار هنرآنلاین گفت: از زمان انتشار فراخوان جشنواره، بالغ بر 250 اثر به دبیرخانه ارسال شد که هم اکنون در مرحله داوری و انتخاب نهایی برای حضور در نمایشگاه قرار دارند.

مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره زمان و مکان برپایی این نمایشگاه بیان کرد: مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه لباس عاشورایی در روز 25 شهریور ماه و با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، صاحبان برند و جمعی از طراحان و تولیدکندگان در تالار وحدت برگزار می‌شود و این نمایشگاه تا اول مهرماه از ساعت 10 تا 17 در طبقه دوم تالار وحدت میزبان علاقه مندان است.

علیپور با اشاره به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این دوره از جشنواره اظهار داشت: تجربه موفق نخستین دوره این نمایشگاه و حرکت روبه جلو در ارائه لباس‌های عاشورایی متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی نشان از آن دارد که لباس می‌تواند به عنوان یک رسانه در انتقال فرهنگ عاشورایی نقش بسزایی ایفا کند.

او همچنین به برپایی نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی اشاره و تصریح کرد: این بخش‌ها به منظورهر چه پربارتر شدن این جشنواره و در قالب فعالیت‌هایی مانند کارگاههای آموزشی، نشست علمی، شب شعر و طراحی پرچم ویژه مراسم عزاداری برگزار می‌شوند.

مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بر افزایش تنوع موضوعی آثار در این دوره از جشنواره تأکید کرد و گفت: محورهای موضوعی نمایشگاه شامل لباس عزاداری اقوام استان‌ها در ماه محرم و صفر، لباس‌های آئینی در مراسم عزاداری در تکایا و هیئت‌ها و استفاده در ایام محرم، لباس مراسم تعزیه خوانی واقعه روز عاشورا، لباس عاشورائیان با نگاه روزشمار واقعه عاشورا، طراحی پارچه با مضامین اشعارمرتبط با موضوع عاشورا، داستان‌های وقایع عاشورا و استفاده و بکارگیری اشعار محتشم کاشانی، عمان سامانی و ... در طراحی لباس در فراخوان جشنواره عنوان شده بود و خوشبختانه در این دوره آثار رسیده به دبیرخانه به بیشتر بخش‌ها اختصاص داشتند که این خود نشان از میزان اهمیت موضوع در حوزه‌های مختلف و لزوم پرداخت مؤثر به آن‌ها درقالب چنین رویدادی را دارد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0