یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1396/06/29
راه یابی اثر دوخت هنرمند آذربایجانی به دومین نمایشگاه لباس عاشورایی
اثر دوخت لیلاسادات طائبی از هنرمندان استان آذربایجان سرقی به دومین نمایشگاه سراسری لباس عاشورایی راه یافت.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ،در دومین نمایشگاه و جشنواره  سراسری لباس عاشورایی اثر هنرمند فعال استان لیلاسادات طائبی در بخش طراحی پوشاک آیینی بانوان دیده می شود.

به کارگیری علایم و نشانه های اقوام ایرانی در لباس های مذهبی و عاشورایی از جمله مشخصه های لباس طراحی شده توسط  این هنرمند است که به نامشان ثبت شده ، و نشان ملی شیما نیز خواهد گرفت.

دومین نمایشگاه و جشنواره  سراسری لباس عاشورایی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ، ایرانی و استفاده از قابلیت های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس های عاشورایی  است و همچنین پرداختن به شعائر مذهبی ، عاشورایی و تأثیر آن در شئونات مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در سبک زندگی اسلامی و ایرانی  از دیگر اهداف این رویداد است.

لیلاسادات طائبی دانش آموخته کارشناسی تکنولوژی رشته طراحی و دوخت دانشگاه روزبه زنجان می یاشد که  پیش از این در جشنواره های مختلفی از جمله سومین جشنواره استانی مد و لباس آذربایجان شرقی موفق به کسب مقامهای برتر شده است.

دومین نمایشگاه سراسری نماد و لباس عاشورایی به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس و با حضور مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر شنبه ۲۵ شهریور سال جاری در تالار وحدت تهران آغاز به کار کرد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0