چهارشنبه 1 خرداد 1398
اخبار

1396/07/30
اولین نمایشگاه مد و لباس کردی اقوام کرد ایران در اسفند ماه ٩٦ برپا می شود
کارشناس مد و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در دومین جلسه مد و لباس اقوام کرد افزود , لباس کردی یکی از زیباترین متنوع ترین و پوشیده ترین پوشش هایی است که در سطح فرهنگ مردمان دنیا جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ، سلیمان بیگی کارشناس مد و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در دومین جلسه مد و لباس اقوام کرد گفت:  لباس کردی یکی از زیباترین، متنوع ترین و پوشیده ترین پوشش هایی است که در سطح فرهنگ جهانی جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است. لباس کردی که در تنوع همچون گل های رنگارنگ بهاری می باشد این امتیاز را دارد که بسیار پوشیده و در شرع مقدس اسلام شایسته تحسین است .

وی بیان کرد ،آنچه در لباس کردی می بینید الهام از کوه  و طبیعت متنوع  سرزمین قوم کرد است. لباس مردان کرد الهام گرفته از کوه به رنگ قهوه ای و کرم پر رنگ است  سربند و کمربند با شرایط جغرافیایی انطباق دارد تا مردان را از سرمای کوهستان در هنگام کار و تلاش حفظ کند.لباس زنان کرد بر خلاف مردها ، سرشار از گل و گیاه و سبزه و رنگهای گوناگون است .
کارشناس مد و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ،: همچنین لباس به عنوان یکی از موضوعات مهم در سبک زندگی و ارتباط آن با ارزش ها اسلامی و هنجارهای اجتماعی و ارزش های جامعه دینی مورد توجه قرار دارد ، و پرداختن به فرهنگ، ارزش ها و باورهای ملی و دینی ایرانیان است در این راستا موضوع مد و لباس به صورت جدی در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

در ادامه این جلسه سرکار خانم اردلان به عنوان دبیر اجرایی نمایشگاه مد و لباس معرفی شد  و در زمینه های طراحی پارچه – طراحی پوستر – مقاله – تحقیق – مسابقه  و بخش عکاسی سر گروه های هر بخش مشخص و تعیین گردید.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0