شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1396/08/10
خطاطی روی لباس ها در فرهنگ سازی ایرانی تاثیر دارد
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: خطاطی روی لباس ها یکی از جدیدترین انواع طراحی است که در ایجاد فرهنگ سازی ادبی نقش بسزایی دارد.

حمید قبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره خلاقیت در زمینه ترویج پوشاک ایرانی اظهار کرد: موضوع طراحی لباس ابعاد مختلفی دارد که خطاطی روی لباس ها نیز یکی از بارزترین نمونه های مد در میان جوانان است.

وی ادامه داد: نمونه های خطاطی روی لباس بخشی از طراحی است که شاید به دلیل اینکه اصولا مدسازی دوره های مختلفی را طی می کند و زمان های خاصی را در بر می گیرد می توان گفت قسمت کوچکی از طراحی هستند که سبب ایجاد فرهنگ خاص و ایرانی در جامعه می شود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور همچنین افزود: استفاده از المان ها و نماد های ایرانی در ساختار مثل برش، ترکیب پارچه، انتخاب مناسب آن و حتی در دوخت و سایر روش هایی که وجود دارد همه این موارد از عناصر برای طراحی مهم است.

قبادی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر شاهد آن هستیم که مستمرا طرح های جدید وارد بازار می شود.از تمامی این موارد مهم تر در حال حاضر به دنبال ایجاد سبک و مدسازی حرفه ای هستیم که ان شاءالله در جشنواره های جدید شاهد آن خواهیم بود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0