شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1396/08/15
کارگاه مد و لباس در خورموج بوشهر برگزار شد
کارگاه مد و لباس با موضوع طراحی دوخت لباس فرم مدارس دخترانه و پسرانه با حضور خیاطان و تولیدی های پوشاک شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی استان بوشهر در فرهنگسرای شهید شهریاری این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مسئول دبیرخانه کارگروه استانی ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استان بوشهر در آیین گشایش این کارگاه گفت: هر مدرسه و مرکز آموزشی برای کنترل بیشتر، اعتبار مرکز، نظم و انضباط و دیگر عوامل، میل به یک شکل بودن لباس دانش آموزان مجموعه خود دارد.
منا چهارلنگی ادامه داد: طرح و رنگ لباس فرم مدارس به موارد مختلفی مثل مقطع تحصیلی، اقلیم جغرافیایی، جنسیت، قدرت مالی خانواده ها و سلیقه آن جامعه بستگی دارد.
وی افزود: روپوش مدارس چند سالی می‌شود که یکی از ملزومات آغاز سال تحصیلی است و به عقیده مسئولان مدارس زمانی که دانش‌آموزان با فرم یکدست وارد مدرسه می‌شوند علاوه بر هماهنگ شدن آنها با سایر دانش‌آموزان، تفاوت‌های مالی نیز از میان برداشته می‌شود و تجملات در آموزش جایگاهی پیدا نمی‌ کند.
چهارلنگی اضافه کرد: در سال ‌های اول که پوشیدن روپوش فرم مرسوم شد اصرار بر این بود که از رنگ‌ های سرمه‌ ای و قهوه‌ ای استفاده شود اما چند سالی است که سیاست ‌ها به سمت استفاده از رنگ ‌های شاد می‌رود.
وی ادامه داد: به همین دلیل و به منظور ساماندهی تولید لباس فرم مدارس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به عنوان دبیرخانه کارگروه استانی ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استان اقدام به برگزاری کارگاهی با این موضوع در شهر خورموج کرد.
چهارلنگی افزود: در این کارگاه با تدریس آفتاب قنبری استاد و مدرس دانشگاه و داور بین المللی طراحی و دوخت، الگو ها و تکنیک های دوخت فرم مدارس به شرکت کنندگان آموزش داده شد.
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 40 هزار نفر حمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0