چهارشنبه 5 تیر 1398
اخبار

1396/09/11
پیش از تولید بازارسنجی کنیم
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: شرایط تولید پوشاک در کشور بسیار مساعد است و می‌توان امروز این ادعا را طرح کرد که تولیدکنندگان توان و ظرفیت لازم برای رقابت با تولیدکنندگان کشورهای خارجی را دارند.

حمید قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گسترش، در پاسخ به این پرسش که آیا تولیدکنندگان ایرانی در زمینه طراحی مد و لباس حرفی برای گفتن دارند، افزود: کارگروه ساماندهی مد و لباس، در یک پژوهش علمی میزان ارزش‌افزوده مد و لباس را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. مطابق با این پژوهش سهم طراحی در مد و لباس، کمتر از ۳ درصد است. از این‌رو من با این سخن که مشکل اصلی ما در این بخش است مخالف هستم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی مغایرت‌های شرعی برای ما مشکلاتی در زمینه مد و لباس ایجاد کرده است،بیان کرد: ما تلاش داریم که این موضوع را به شکل علمی مورد بررسی قرار بدهیم. واقعیت این است که تولیدکنندگان ایرانی در برندسازی، مارکتینگ و تجاری‌سازی طرح‌ها مشکل دارند. از این‌رو یکی از وظایف کارگروه ما این است که توان برندسازی در حوزه مد و لباس را افزایش بدهیم.

به گفته قبادی یکی از کارویژه‌های برندسازی ایجاد تعلق خاطر برای مصرف‌کنندگان است. و اگر صاحبان برندها می‌خواهند در چرخه تولید همچنان باقی بمانند باید به این مهم بیشتر توجه کنند.

وی با بیان اینکه در دنیا رسانه‌ها یکی از ارکان اصلی موفقیت برندها هستند، خاطر نشان کرد: متاسفانه تولیدکنندگان ما برای معرفی تولیدات خود به این مهم کمتر توجه دارند. کمتر تولید‌کننده‌ای در ایران، صاحب رسانه حرفه‌ای است و باشگاه مشتریان خود را دارند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در پایان گفت: یکی از نقاط ضعف تولیدکنندگان داخلی این است که در فرآیند تولید کمتر به علایق مصرف‌کنندگان توجه دارند. این در حالیست که تولیدکنندگان موفق دنیا پیش از تولید ابتدا بازارسنجی کرده و سپس اقدام به تولید وعرضه محصولات خود در بازار می‌کنند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0