چهارشنبه 26 تیر 1398
اخبار

1396/09/28
انتشار مجموعه قوانین و مقررات عمومی و اختصاصی مرتبط با حوزه مد و لباس
آئین‌نامه و مجموعه قوانین و مقررات عمومی و اختصاصی مرتبط با حوزه مد و لباس منتشر شد.

بسیاری از فعالان عرصه مد و لباس از نبود قانون مدون در راستای رسیدگی به تخلفات متداول در این حوزه بارها گله‌مند بودند و تبیین و ترویج الگوهای بومی و ایرانی را در سایه اجرای قوانین اختصاصی مرتبط با حوزه مد و لباس امری ضروری می‌دانستند.

از همین رو، آئین‌نامه و مجموعه قوانین و مقررات عمومی و اختصاصی مرتبط با حوزه مد و لباس از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور منتشر شده تا به منظور اجرای اهداف مندرج در این آئین‌نامه، کارگروه‌های مختلف با اجرای بندهای مرتبط، حمایت همه سویه از فعالان عرصه مد و لباس اسلامی ایرانی را در اولویت کارخود قرار دهند.

در این راستا، کارگروهی مرکب از معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده تام‌الاختیار این وزارتخانه و رئیس کارگروه، نماینده تام‌الاختیار وزارت آموزش و پرورش، نماینده تام‌الختیار وزارت بازرگانی، نماینده تام‌الاختیار وزارت صنایع و معادن، نماینده تام‌الاختیار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، نماینده تام‌الاختیار معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، سه نفر از نمایندگان صنوف طراحان و تولیدکنندگان پارچه و لباس و نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل و مشروح وظایف هر بخش مشخص شده است.

این مجموعه قوانین به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و با هدف دست دادن الگو و نقشه راهی برای طراحان، تولیدکنندگان، مزون داران، هنرمندان عرصه پوشش ایرانی اسلامی و تمام افرادی که به نوعی درست‌اندرکار این حوزه هستند تهیه شده است.

تهیه و تنظیم شاخص‌هایی برای طراحی، تولید و تبلیغ لباس اجتماع بانوان یکی از ثمرات ایجاد چنین قوانینی است و با به کار گرفتن شاخص‌های تعریف شده در این قانون، می‌توان ظهور و بروز ایجاد زمینه‌های امنیت ملی، نظم اجتماعی و بازشناسی هویت اسلامی ایرانی را شاهد بود.

در ادامه فایل مجموعه قوانین و مقررات عمومی و اختصاصی مرتبط با حوزه مد و لباس در 146 منتشر می‌شود:

 

 

دانلود فایل


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0